Pıtırcık İlkokuma Yazma Seti - Gerçek Öğretmen.com

9.4.14

Pıtırcık İlkokuma Yazma Seti

Pıtırcık e,l,a,t,i,n,o,r,m,u,k,ı,y,s,d,ö,b,ü,ş,z,ç,g,c,p,h,ğ,f,v,j sesi videosu, çalışması, etkinliği, flv, görselleri, eğitim seti, serisi, indir, yükle,tüm sessler, pıtırcık ile ilkokuma yazma seti, ilkokul 1. sınıf, 1. grup sesler, 2. grup, 3. grup, 4, grup, metinler... 
Çocukların severek izlediği Pıtırcık serisi ilk okuma yazma videolarını aşağıdaki resimlere tıklayarak indirebilirsiniz. Bu videoları faydalı gördüğüm için siteye ekliyorum. Veriler alıntıdır.

Neden Pıtırcık? 
Çünkü 1. sınıf öğrencileri Pıtırcık'a bayılıyorlar.  İlk bölümde onu dikkatle dinlerken, ikinci bölümde hareketli şarkılarla coşuyorlar. Pıtırcık sayesinde derse eğlence geliyor, sıkıntı gidiyor. Harfler artık çocuklara daha şirin görünüyor.


PITIRCIK İLKOKUMA YAZMA SETİNİ ÖNİZLEMEK İÇİN TIKLAYIN

PITIRCIK İLKOKUMA YAZMA SETİ İNDİR

Pıtırcık sunularının yapımcısı Kenan ÇETE öğretmenimizin sunular hakkındaki açıklaması ise şöyle;
"Yeni sistem çoklu zeka temelli olduğu için, konu anlatımı ve resimlerle sözel ve görsel öğrencilere hitap etmeye çalıştık. Müziklerle de müziksel öğrencilere, ancak müziklerin hareketli olmasındaki amacımız kinestetik öğrencilerin enerjisini alabilmek ve onları da öğrenme ortamına katmaktı. Ki bunda da başarılı olduğumuzu düşünüyorum. Dokunsal öğrenciler için ya ekrana dokundurarak, ya da tahtada yazı yazdırarak kavratma işini de öğretmenlerimize bıraktık. Doğaç öğrenilerimize ise okul bahçesinde yere yazı yazdırarak kavratabilirsiniz. Kısaca çoklu zekanın en az 4 türüne bu sunular sayesinde hitap edebiliyoruz."


( Kaynak: www.miniminibirlerim.com )


1 yorum:

  1. Anonim2/2/14

    Bu çalışmaları derlenmiş hale getirdiğiniz için sağolun.

    YanıtlayınSil

Yorumunuz için teşekkür ederiz.