Sınıf Kitaplık Takip Programı - Gerçek Öğretmen.com

18.2.14

Sınıf Kitaplık Takip Programı

Excel sinif kitaplik programi, Dijital Kitaplık Defteri Programı şeklinde de isimlendirebileceğimiz bu programı kısaca tanıtalım.

Program öğrencilerin kitap takibini sıkı bir şekilde gerçekleştirmek isteyen fakat bunu yaparken de zamandan tasarruf etmek isteyen öğretmenler için tasarlandı. Öncelikle programı kendi sınıfımda uyguladığımı ve mükemmel bir verim aldığımı ifade etmek isterim.


Öncelikle sınıf kitaplığınızda bulunan kitapları programdaki Sınıf kitaplığına girin. (Oradaki kitapları silip kendi kitaplarınızı ekleyin)
Kitap sıra no’yu aynı zamanda kitabın görünen bir kısmına da yazın. (Okunan kitaplar bu numara ile kaydedilecek)
Sınıf listesini kendi sınıfınıza göre düzenleyin. (100 kişiye kadar kullanılabilir)
İlk tarih ve tarih aralığı girişinden öncelikle ilk tarih girişini yapın (sayfanın üstünde) Bu tarih aralığını bulunduğunuz eğitim öğretim döneminin başı ile sonu olarak tercih etmeniz en uygun kullanımı olabilir. Tarihleri girdikten sonra “ilk tarih giriş” tuşuna tıklayın. Sizden bir şifre isteyecek bu yanlışlıkla liste oluşturulmasını önlemek için.
İlk tarih ve tarih aralığı girişinden sarı alanda bilgi girmek istediğiniz tarihin başlangıcını seçin ve sonra gün aralığını seçin. (Örneğin: 1 mayıs 2013 tarihini seçerseniz ve gün aralığını da 7 yaparsanız bir haftalık liste oluşturulmuş olacak.)
Artık “Ana Sayfa“ya Gidin. Kurulum tamam.
Okuma bilgisi girişi (kitap numarası ile) sayfasından öğrencilerinizin okudukları kitapları tarihine dikkat ederek “Kitap sıra no” ile yazın. Giriş işlemleri bitince sayfanın üstünde bulunan “Okuma kaydet” tuşuna basmanız. Bu numaralı kitap bilgilerin öğrencilere atanması için yeterli.
Artık öğrencilerimizin okuduğu kitapları programa ekledik. Kimin ne kadar kitap okuduğunu merak ediyorsanı Öğrenci Özel – Okuma Bilgileri sayfasını ziyaret edin.
Her zaman bu sayfaya bağlı kalmanızı istemeyiz. Programda Hakkında sayfası bulunmakta.
Hırsızlığı sevmeyiz. Sitemizin linki sizi rahatsız etmeyecek şekilde yerleştirildi. Bunun kaldırılması programın çalışmasını durduracaktır. Lütfen emek hırsızlığına teşebbüs etmeyelim. Har türlü kullanımı ve dağıtımı serbest.

Not: İndirdiğiniz dosya içinde makro etkinleştirmeyi gösteren resimler bulunmakta. Uyumluluk sorunu oluşmaması için iki ofis sürümü örneği de eklenmiştir.
Yaşanan sıkıntıları buradan iletirseniz programa yeni özellikler eklenebilir. Saygılar.
Excel Sınıf Kitaplığı Takip Programı indir

Etiketler: dijital kitaplık defteri programı indir, dijital takip programı, excel programı, indir, kitap takip programı, kitaplık programı, sınıf kitaplığı programı

Sınıf Kitaplık Takip Programı V3 İndir
Kaynak: erkanerbas.comSınıf Kitaplık Takip Programı Alternatif İndir
Kaynak: egitimhane.com

Sınıf Kitaplık Takip Programını İndir
Kaynak: ogretmenincantasi com


Hiç yorum yok:

Yorum Gönderme

Yorumunuz için teşekkür ederiz.