Siteye Yazı ve Dosya Nasıl Gönderilir? Yayınlanır? - Gerçek Öğretmen.com

20.10.14

Siteye Yazı ve Dosya Nasıl Gönderilir? Yayınlanır?

Bu yazıda gercekogretmen.com sitesine yazı ve dosyayı nasıl gönderebileceğinizi anlatmaya çalışacağım.

Siteye yazı göndermek için Gerçek Öğretmen Sitesi Yöneticisi tarafından size verilmiş olan kullanıcı adı ve şifre kullanmanız gerekmektedir.
 blogger.com adresine giriş yapıyoruz.    Giriş yapıyorsunuz. Karşınıza aşağıdaki ekran gelecek.                                                    Yeni Yazı için turuncu kalem simgesine tıklayın. Karşınıza aşağıdaki ekran gelecek.   

Yayın Başlığı: Yazıya vermek istediğiniz başlık yazılacak.
Etiketler: Gerçek Öğretmen'de önceden hazırlanmış etiketler vardır. Bu etiketler sayesinde göndereceğiniz yazının hangi bölüme gideceği belirlenir.
Arama Açıklaması: Arama motorları için anahtar kelimeleri buraya yazın.
  • Örnek: "Öğretmenlerin İzlemesi Gereken Filmler" başlıklı bir yazının Arama açıklaması olarak "eğitimcilerin izlemesi gereken filmler, eğitim filmleri, öğretmen filmleri, izle, gerçek öğretmen, öğretmen eğitim filmleri, mutlaka izlenmesi gereken, indir"
Yazı içeriği: Ortada bulunan boş bölüme yazılacaktır. Bu bölüme yazınız ile birlikte eklemek istediğiniz dosyanın indirme bağlantısını ekleyebilirsiniz.

 İndirme bağlantısı eklemek için:                                                                                    
drive.google.com adresine giriyoruz. Karşınıza aşağıdaki ekran gelecek.

Dosyamızı hangi bölüme yükleyeceksek klasörün içine giriyoruz.
Yüklemek için  dosyamızı oraya sürüklüyoruz  veya 
sol üstte bulunan  yukarı ok  işaretine tıklıyoruz, dosyamızı seçiyoruz.

Dosya yüklendikten sonra sağ altta bulunan  Paylaşı  tıklıyoruz. Bağlantı adresini kopyalayıp. Yazımızı yazdığımız sayfada "Bağla" ya tıklıyoruz. Aşağıdaki ekran gelecek.


Yazıya resim eklemek istiyorsanız "Bağla" bölümünün hemen yanında olan resim simgesine tıklamanız yeterlidir. Resim yükledikten sonra görselin üzerine tıklayıp boyutunu ayarlayabilirsiniz veya istediğiniz yere taşıyabilirsiniz.

Son aşama: Yazıyı Yayınlamak...


Hiç yorum yok:

Yorum Gönderme

Yorumunuz için teşekkür ederiz.