Ücretsiz Digital Okul Panom Uygulaması - Gerçek Öğretmen.com
.

6.10.17

Ücretsiz Digital Okul Panom Uygulaması

Ücretsiz Digital Okul Panom Uygulaması

"Digital Okul Panom" ile okul bina girişlerinde, koridorlarda; öğrenci, öğretmen ve velilere yönelik Led TV'lerin daha etkin ve verimli kullanabilmesini sağlayan bir dijital pano uygulamasıdır. Hdmi, vga kablo ile bilgisayardan led tvlere yapılacak bağlantı ile okulunuza canlılık getirirken aynı zamanda ziyaretçilerinizi, öğrencilerinizi ve de öğretmenlerinizi bilgilendirir.Ayarlar formu ile herhangi bir kod bilgisi gerektirmeden programın yönetebilmesi sağlanmıştır.

"Digital Okul Panom" 'bazı özellikleri ;

*Okulunuza ait logo ve isim bilgisi,
* Anlık tarih ve saat gösterimi
*İçinde bulunulan saatin hangi ders saati olduğu,ders öğretmenini, dersin bitmesine kalan sürenin bilgisi;
*Tenefüste iken derse kalan zaman bilgisi;
* Günlük Nöbetçi Öğretmen Bilgisi gösterimi,
* Kayan yazı modülü ile anlık duyurular yayınlama,
* Özlü sözler ekleyip gösterebilme,
* Diyanet İşleri Başkanlığı resmi sitesinden alınan namaz saatlerini aktarip gösterebilme;
*Orta resim panelinde seçilen resim albümünü slaytlar şeklinde gösterebilme;
*ikili ya da normal eğitim tercihlerine uyumluluk,
*Ana ekranda bulunan tüm yazıların, listelerin fontlarını özelleştirilebilme,

Programın kısaca kullanımı:
Değerli arkadaşlar programın kullanımı oldukça basit. Klasör içerisindeki exe ana program. çalıştırın. Program açıldığında programın bölümlerini göreceksiniz. üst ortada okul logonuz, sağ kısımda tarih saat bilgisi, sol kısımda da okul adı bilgisi yer alır. Orta bölümde 3 kısım var. Ortada slayt bölümü, sağda ders programı bölümü, soldaki listede nöbetçi öğretmenler bölümü. Alt kısımda kayan yazı paneli bulunmaktadır. Bu kısmı isterseniz sizin istediğniz metni, isterseniz eklenen özlü sözleri, isterseniz namaz saatlerini yazdırabilirsiniz. Ana ekranda görülen tüm yazıların fontlarını değiştirebilirsiniz.

Ayarlara ulaşmak için program üzerinde sağ klik yapmanız yeterli. Ana formda ortadaki slayt alanı üzerinde sağ klik yaparsanız slayt ayarlarına ulaşmış olursunuz. Ayarlar formu açın.

1- genel bilgilerde font ayarları, okul logo ve kayan yazı panelinde ne göstermek istediğinizi belirlediğiniz ayarlar bulunmaktadır.

2- özlü sözler hadis bölümünde ise veri tabanına ekleyeceğiniz özlü sözler bölümü vardır. Buraya eklenen veriler seçildiği takdirde her açılışta random usulü seçilen veri gelecektir.

3-namaz saatleri bölümünde ise diyanet işleri başkanlığı sitesinde seçilen ilin aylık namaz vakitleri kopyalanır program dizini içindeki excele yapıştırın. exceli veri tabanına aktarın.

4-Ders ve öğretmen tanımla kısmında okulda okutulan dersleri ve okul öğretmenlerinizi program içinde tekx dosyalarına yapıştırın. Bu kısımdan programa çekin. Bu ders programı oluştururken excel tarzı yazdığınıza göre listeleme yaparak verileri daha kolay girmenizi sağlayacak.

5-Nöbetçi öğretmen ayarları kısmında önce alanlar tanımlanacak. Müdür yardımcısı, bahçe, birinci kat gibi... sonra seçilen alanlara liste üzerinden haftalık nöbetçi öğretmenler girilip kaydedilecek.

6-ders programı kısmında ise günlük ders saatleri belirlenip giriş ve çıkışlar girilecek. Burada her gün eşitse örneğin ortaokullarda günlük 7 saat ancak iho ise 36 saat olmasından dolayı bir gün 8 saat yapılmakta. Böyle durum varsa fazla olan saate göre ders sayısı belirlenmeli. Akabinde alttaki listede sınıflar tanımlanmalı, tanımlanan sınıflara programları girilirek işlem tamamlanır.

DOSYAYI İNDİRME ADRESİ

DİJİTAL LCD OKUL PANO PROGRAMINI İNDİR

Kaynak:
https://www.bilgisayarbilisim.net/konular/baloglu-yazilim-ucretsiz-full-surum-digital-okul-panom-vrs-3-0.161471/
Üye adı: baloglurecep1 yorum:

Yorumunuz için teşekkür ederiz.

Not: Yalnızca bu blogun üyesi yorum gönderebilir.